Antická Segesta

Sicílie je, alespoň pro mne, ideální kombinací moře, hor a památek. Například ty antické zde najdete na takových místech, že na mne zapůsobily více než v samotném Řecku. První, které jsem viděl, byly v místě zvaném Segesta.

Je nutné zaplatit vstup a následně se pěšky nebo autobusem vydat prozkoumávat celou oblast. Ta sestává především z krásného antického chrámu, který je velice zachovalý, a amfiteátru ležícího až na samotném vrcholku této oblasti. Výstup vede po pěšině a částečně po silnici a není příliš náročný. Jak vidíte na fotografiích, místa, kde stojí obě stavby, jsou opravdu skvostná. Lepší snad ani staří stavitelé vybrat nemohli. Z amfiteátru je tak dokonalý výhled, že ani sebekvalitnější divadelní představení by ho nemohlo předčít.

Protože světla bylo spousty, nemusel jsem ani při cloně f9.0 vytahovat stativ a fotil jsem z ruky. Vyšší clona byla zvolena proto, aby i tráva v blízkosti objektivu byla ostrá a prokreslená. Aby lépe vynikly mraky, byl použit polarizační filtr. Z fotografií byly následně na počítači provedeny pouze základní úpravy. U fotografie amfiteátru byly vyretušovány 2 postavy, protože v podstatě nebylo možné dočkat se chvíle, kdy by některý z turistů nerušil nádherný výhled.

Na následujícím snímku si můžete všimnout, že i v turistické lokalitě, kde stále někdo chodí a “překáží”, je možné vytvořit iluzi naprosto opuštěného koutu přírody. Stačí si najít vhodné místo, využít terénních nerovností, stromů a keřů. Zároveň si takto často zakryjete různá zábradlí a další prvky, které by na snímku buď rušily, nebo byste je museli následně složitě retušovat. Navíc ukrytím části fotografovaného motivu povzbudíte představivost a fantazii, protože pozorovatel si celou scénu bude muset v hlavě domýšlet. V podobných případech je také možné pracovat s hloubkou ostrosti, kde ostrý bude pouze hlavní fotografovaný objekt (to by ale vyžadovalo objektiv s delší ohniskovou vzdáleností).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *