BRUNO NA ELLA ROCK

Když jsem cestoval po ostrově Srí Lanka, náhoda tomu chtěla, že při výstupu na Ella Rock (kopec nad městem Ella) jsem narazil na Itala jménem Bruno. Seděl na vrcholu hlavní vyhlídky, nad velkým srázem do údolí, a hrál na kytaru. Prostě někdo, koho si všimnete na první pohled. Když jsme u toho prvního pohledu, tak Itala už moc nepřipomínal. 🙂 Poslechl jsem si několik jeho písní a fotil okolí. Pak mi to ale nedalo a šel jsem se ho zeptat, zda bych si nemohl jednu písničku nahrát. Okamžitě souhlasil, a tak vzniklo video, které najdete na konci článku.

Pak jsme se s Brunem dali do řeči a dozvěděl jsem se, že je na cestě už pět měsíců. Startoval z Itálie a cestoval přes Slovinsko, Chorvatsko, Bulharsko, Turecko, Írán, Pákistán a Indii, až dorazil sem na Srí Lanku. Jak je možné, že se vaše trasa protne s cestou někoho takového, to nechápu, ale asi tomu chtěl osud. Vyprávěl mi, jak skvělé bylo cestovat po Blízkém východě, jak tam jsou srdeční lidé, kteří ho hned zvali k sobě domů a hostili, jak se až v zimních měsících dostal do podhůří Himálaje, kde mrzl při −15 stupních Celsia, a jak neskutečné výhledy se otvírají při průchodu údolím Karakoramu. Jak obrovské jsou stěny Nanga Parbat, které se tyčí do výšky nad osmi tisíc metrů nad mořem… A mnoho dalších zajímavých věcí jsme si ještě pověděli. Vždycky při setkání s takovými lidmi lituji, že já jsem jen pouhý turista, kdežto oni jsou opravdoví cestovatelé.

 

Bylo moc zajímavé si s ním nějakou dobu povídat a dozvědět se i vtipnou skutečnost, že jako Ital nebyl ještě nikdy v Římě. Bohužel jsem měl ten den naplánovaný přejezd z Ella do Tangalle, a tak jsem se tu nemohl zdržet déle. Ještě jsem si na Bruna vzal e-mailovou adresu, abych mu mohl natočené video poslat, popřál mu hodně štěstí v dalším cestování a musel jsem vyrazit dál. Doufám, že se mu daří dobře a pokročil na své cestě zase o pár set kilometrů dál.

Poznámka: Natočeno spontánně z ruky na vrcholu vyhlídky Ella Rock na Nikon D800 s mikrofonem Rhode video mic pro a doplněno několika záběry z téhož Nikonu a 4k kamerky Xiaomi. Kvalitu zvuku omluvte jak vzhledem k použitému mikrofonu a místu natáčení, tak vzhledem k Brunově kytaře, která toho už má opravdu hodně za sebou. 🙂

1 komentář u “BRUNO NA ELLA ROCK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *