Vybavení

V podstatě před každou cestou nebo zakázkou řeším jakou výbavu na focení nebo natáčení s sebou povezu. Při letecké cestě do zahraničí je to často opravdu bolestné rozhodování, které mi často zabere dost času a vymýšlení. Abych vám toto rozhodování ulehčil uvádím níže seznam vybavení (který zde budu pravidelně upravovat), které jsem si vyzkoušel a osvědčilo se mi při cestování a různých zakázkách.


Kompaktní fotografické vybavení na cesty


Kompaktní filmařské vybavení

Obě doporučené kamery využívají MFT objektivy, takže můžete využít výše zmíněné objektivy, nebo využít nějaký světelný univerzální zoom jako například:

Dále potom budete potřebovat:


Plná fotografická výbava


Plná filmařská výbava


Pokud cestujete letadlem

Vždycky se snažím sbalit tak, abych s sebou do letadla mohl vzít maximum techniky kterou vezu. Ale samozřejmě narážím na limit hmotnosti, který je většinou 7-8kg na palubní zavazadlo + někdy 2-3kg pro druhé palubní zavazadlo. Proto nerozbitné věci jako je například stativ dám do zavazadla do podpalubí a vše ostatní do palubního zavazadla. Většinou se do těch tolerovaných 10kg vejdu. Nezapomeňte na to, že některé letecké společnosti vyžadují aby v zavazadle v podpalubí nebyly žádné baterie a je tedy nutné vzít je do zavazadla palubního a u předletové kontroly je mít odděleně v sáčku, podobně jako například kosmetiku. Obzvlášť mne takto kontrolovaly v letech do Číny nebo přes Čínu.

  • Batoh v maximálním rozměru palubního zavazadla AmazonBasics Carry-On Travel Backpack – koupit na Amazonu nebo u nás dostupný Cabin Zero
  • Fotografická vložka do kufru nebo batohu, kterou můžete případně nosit jako tašku přes rameno – koupit na Amazonu
  • Velká 20.000 mAh powerbanka (ověřte si, že vás s takto velkou powerbankou vezmou na váš let) – koupit na Amazonu

Kempingové vybavení


Vybavení na cyklistiku


Must have – drobnosti a nezbytnosti