ÉRICE – SICILSKÁ VYHLÍDKA

Do Érice jsem dorazil těsně před polednem. Vládlo proměnlivé počasí, což znamenalo velice nenadálé prudké deště a silný vítr. Chvíli jsem si si fotil slunný výhled a během 15 minut bylo všechno jinak a já moknul v průtrži mračen. Fotografie v záhlaví je pořízena právě po takovéto průtrži. Mraky mi nabídly opravdu jedinečnou světelnou scenérii a celou krajinu maximálně zdramatizovaly. Jedná se o pohled směrem k San Vito lo Capo a přírodní rezervaci Zingaro.

Ještě pršelo, a tak jsem jen narychlo udělal několik záběrů. Proto také žádný stativ a žádné dlouhé časy. Prostě zrovna nebylo kam se schovat a scenérie mraků se měnila tak rychle, že ani nebylo možné déle otálet. Fotografie byla následně trochu upravena. Zejména jsem zatmavil spodní část, abych umocnil oblast, kde svítí slunce a aby se oči diváka soustředily právě na toto místo.

Během čtvrt hodinky bylo zase krásně a já se vydal objevovat krásy Érice, dát si výbornou kávu, na kterou zde narazíte na každém rohu, a nafotit normandský hrad, jenž spočívá na magickém místě na kraji města. V dáli je ještě vidět ona bouřka, která před chvíli řádila nade mnou.

Tip 1: Na tomto místě opravdu dost fouká. Takže pokud budete chtít dělat nějaké časosběrné záběry, nebo fotit ze stativu, nezapomeňte si ho postavit zeširoka, zatížit třeba batohem a hlavně ho umístěte pokud možno do závětří. Nebo si alespoň stoupněte ze strany odkud fouká, aby nárazy větru nešly přímo na stativ a fotoaparát.

Tip 2: Jestli  chytnete počasí jako já, bude se vám rozhodně hodit nějaká pláštěnka, kterou budete moct ochránit sebe a fotoaparát. Dá vám to možnost fotit i při dešti, kdy se tmavé mraky budou válet všude okolo.

Vybavení: Jak vyplývá z předchozích tipů, krom standardního vybavení mějte u sebe pláštěnku, pokud tedy nebude obloha bez mráčku a déšť v nedohlednu 🙂 Také pamatujte, že zhotovením  fotografie jste pouze v polovině práce a další vás čeká na počítači nebo v temné komoře. Atmosféru snímku je potřeba podpořit, aby se divák soustředil na podstatné části fotografie a vám se podařilo maximalizovat její vyznění.

Moje fotografie z Itálie a dalších cest si můžete zakoupit zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *